Kui oled mõelnud, miks tunned end mõnikord nii, nagu oleksid kuidagi sisemiselt eksinud või puuduks sul elus selgus, võivad vastused peituda sinu lapsepõlves. Kuigi see võib tunduda üllatavana, mõjutavad varajased eluaastad meid sageli rohkem, kui oskame arvata. Seepärast tahan täna jagada mõtteid ja soovitusi, kuidas neid varjatud mõjutusi mõista ja nendega toime tulla.
Miks tunned end vahel kadununa?
Võib juhtuda, et ärritud lihtsatest asjadest või tunned end tööl ebaõnnestununa, ilma et oskaksid sellele konkreetset põhjust leida. Selline rahulolematus, mis tundub tulevat justkui ei-tea-kust, on üsna tavaline. Küsid endalt, miks sa pole rohkem saavutanud või miks tundub su elu mõnikord tähenduseta. Need tunded on normaalsed, kuid nendega toimetulekuks on oluline mõista nende juuri.
Lapsepõlve mõju täiskasvanueas
Lapsepõlv on aeg, mis kujundab meid oluliselt, olenemata sellest, kas meie varased aastad tundusid õnnelikud või mitte. Selle perioodi mõju võib olla nii otsene kui ka varjatud. Kui sa ei suhtle enam vanematega või väldid teatud mälestusi, võib see viidata minevikusündmustele, mis endiselt mõjutavad sind alateadlikult.
Raamatud, mis aitavad mõista ja toime tulla
Soovitan süveneda Jonice Webbi ja Christine Musello teostesse, mis aitavad mõista, kuidas minevik mõjutab praegust elu. Nende raamat “Üksindusse jäetud” avab uksi mõistmaks, et mõnikord on just see, mis ei toimunud, mõjutanud meid rohkem kui sündmused, mida mäletame. See raamat toob esile “nähtamatu jõu” – emotsionaalne hüljatus, mis mõjutab sinu elu ja suhteid, sageli ilma et sa ise sellest teadlik oleksid.
Edasine samm: ühenduse loomine
Järgmine samm sel teekonnal on Jonice Webbi teine raamat “Üksindusest ühenduseni”. See keskendub sellele, kuidas jõuda üksindusest mõistmise ja ühenduseni. Raamat julgustab mõistma, et vanemad andsid endast parima oskuste piires, mis neil tol hetkel olid. Eesmärk ei ole süüdistada, vaid luua teadlikkust ja mõistmist, mis aitab parandada suhteid ja suurendada sisemist rahu.